مجموعه آموزشی ملل اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 استان اصفهان

صورت جلسه 13 اسفند

به نام آفریننده ی ماه و مهر

هشتمین جلسه ی انجمن اولیا و مربیان ، روز دوشنبه ٩٧/١٢/١٣  ساعت ٢ بعدازظهر برگزار شد .

غایبین:
خانم ها ؛ میرنیام ، گل افشان
آقایان ؛ کیانپور ، کیانی ، ملک زاده

در این جلسه ابتدا خانم فتوت ، گزارشی از خیریه ی کمک به کودکان سرطانی کسا دادند . این خیریه ١٥ بهمن با مشارکت مدرسه در سالن اجتماعات دخترانه برگزار شد و طی جشن باشکوه و برگزاری غرفه های فروش صنایع دستی دانش آموزان دختر به نفع خیریه ، مبلغ بالغ بر ٢٦٤/٠٠٠/٠٠٠ ریال جمع آوری شد .
از دیگر فعالیت های مدرسه ، برگزاری برنامه ی چالش چشمه توسط دانش آموزان دختر و پسر مقطع ششم بود . در تاریخ ٣ مارس ، ( ١٢ اسفند ) روز جهانی حیات وحش ،این  دانش آموزان به صورت نمادین ، عملیاتی شدن کودکان در فعالیت های زیست محیطی را به نمایش گذاشتند و پیام رسان حفظ کره ی زمین شدند . در این فعالیت زیبا ، آقای شهبازی عکاس ، آقای دهدشتی قائم مقام دبیر اجرایی جشنواره کودک نیز شرکت داشتند .
مراسم سعدی خوانی که توسط دانش آموزان کلاس سوم دخترانه و معلم بزرگوارشان سرکار خانم طباطبایی در اسفند  ماه برگزار شد .
طرح هنر و نقاشی همگانی که توسط آقای سدری بر روی مقوا های بزرگ و طولی صورت گرفت . نتیجه ی چالش و گزینش دانش آموزان مستعد ، پایان اردیبهشت ماه از طرف آقای سدری اعلام خواهد شد .
در پایان امور مالی گزارشی از میزان بدهی خانواده ها و  راهکار برای به حداقل رساندن کسر بودجه ی پایان سال ٩٧ را ارائه داد . خوشبختانه امسال با تلفن و پیگیری های مکرر ، میزان پرداخت به موقع خانواده ها نسبت به سالهای پیش ، رشد قابل قبولی داشته ولی برای پیشگیری از صرف وقت و انرژی زیاد در این خصوص ، واحد مالی و اداری ملل باید از این پس زمان ثبت نام ، راهکارهای مؤثر و منظم تری اتخاذ کند  .

صورت جلسه 16 بهمن

به نام آفریننده ی ماه و مهر

هفتمین جلسه ی انجمن اولیا و مربیان ، روز سه شنبه ٩٧/١١/١٦ ساعت ٢ بعدازظهر برگزار شد .

غایبین:
خانم ها ؛ رفاهی
آقایان ؛ کیانپور

طی جلسه اضطراری ، نتایج پیگیری های مستمر مبنی بر بازدید از کترینگ های معتبر سطح شهر و بررسی قیمت و کیفیت غذای آن ها ، کماکان به کترینگ علامه که پیش از این مورد قرارداد مدرسه بود ، رأی داده شد و تا پایان سال قرارداد تمدید گردید .
جزییات مبالغ ناهار روزانه ، در واحد حسابداری قابل رویت است و والدین میتوانند اطلاعات جامع را از سرکار خانم کشاورز کسب کنند .

صورت جلسه 10 بهمن

به نام آفریننده ی ماه و مهر

ششمین جلسه ی انجمن اولیا و مربیان ، روز چهارشنبه شنبه ٩٧/١١/١٠   ساعت ٢ بعدازظهر برگزار شد .
غایبین :
خانم ها ؛ میرنیام ، گل افشان
آقایان ؛ کیانپور

جلسه حول محور بررسی کیفیت و قیمت ناهار گذشت .
همچنین انتقادات و پیشنهادات والدین نسبت به برنامه ماهانه ناهار بررسی شد و تغییراتی در منوی ناهار و دستور طبخ آن طبق ذائقه اکثریت دانش آموزان اتخاذ گردید .
ننیجه نهایی در یک جلسه اضطراری ١٦ بهمن توسط امور مالی و رییس انجمن گزارش خواهد شد.

صورت جلسه 18 دی

به نام خدا

پنجمین جلسه انجمن اولیا و مربیان روز سه شنبه 18 / 10 / 97 ساعت 2 بعدازظهر برگزار شد .

غایبین : خانم ذرخش

در این جلسه دکتر دیباجی گزارش معاینات سالانه ی دهان و دندان در پیش دبستانی را ارایه دادند و خانم کلباسی از زحمات بی دریغ و بی چشم داشت ایشان تقدیر و تشگر کردند .

در تاریخ 27 دی ماه روش های بهداشت دهان ودندان به معلمین آموزش داده خواهد شد تا ضمن ارتقای آگاهی ایشان ، رسالت آموزش به دانش آموزان را به عهده بگیرند .

دکتر دیباجی گزارشی از شرکت در جلسه روسای انجمن اولیا و مربیان مدرسه ناحیه که در اداره ی آموزش و پرورش ناحیه 3 برگزار شده بود ، داد و اذعان کرد ؛ آقای بصیرت مسؤول انجمن اولیا و مربیان اداره ، از اینکه تنها 50 مدرسه از 480 مدرسه شرکت کرده اند ، اظهار تاسف کرده ، دلیل قدردانی و ارج نهادن به ارزش های مدرسه ملل را در گرو داشتن انجمن فعال و شرکت مستمر در جلسات دانسته اند .

سپس کمیته آموزشی و کمیته ی توسعه و تحقیق ، گزارشی از جلسات داخلی خود ارایه دادند که صورتجلسه هر یک از آنها در ذیل آمده است ؛

بسمه تعالی
مجموعه آموزشی ملل

صورتجلسه کارگروه تحقیق و توسعه

مشخصات جلسه

عنوان جلسه:کارگروه تحقیق و توسعه

شماره جلسه: 1 تاریخ جلسه: 8 / 10 / 97 مدت جلسه: 3 ساعت) 13:00 _ 11:00 ( مکان : سالن کتابخانه مجموعه آموزشی ملل

۱ .اعضا
اعضای حاضر:
آقایان: جناب آقای کیانی
خانمها: سرکار خانم گوهری، دیباج، میرنیام

۲ . اهداف تشکیل کارگروه تحقیق و توسعه
تشریح اهداف تشکیل کارگروه تحقیق و توسعه

اهمیت نقش دارایی های نامشهود در اثر بخشی فعالیتهای سازمانها، همچنین خلق و بقای عملکرد منحصر به فرد و پایدار در کلیه سازمانهای خصوصی و عمومی بر هیچ کس پوشیده نیست . قطعاً مجموعه ی ملل نیز می تواند در کنار تسلط بر حوزه های تخصصی ، با تقویت حس اعتماد ، وفاداری و ارزش آفرینی برای کارکنان ، سهام داران و خانواده های دانش آموزان خود ، الهام بخش حسهدفمندی و تعهد در جامعه باشد .

در این راستا، انجمن محترم اولیا و مربیان ، به منظور تحول در فرآیندها و تحلیل و ارائه راهکارهای توسعه برند و تکنیکهای مرتبط با تبلیغات موثر در پیشبرد اهداف مجموعه و برنامه ریزی در جهت دستبایی به آن ضرورت تشکیل کارگروه تحقیق و توسعه را بیان نموده است.

لذا کارگروه مذکور در پی دستیابی به مواردی همچون
 سامان دهی و تغییر رویکرد های بهره وری
 توسعه ارتباطات اثربخش و درآمد زایی چندسویه
 سیاستهای چند برندی
 تمرکز بر استراتژی های رقابت پایدار
 خلق رویداد های نو و متمایز
 حامی گری و مسئولیت های اجتماعی به نفع مجموعه ملل
 ایجاد اتاق فکر و نظام مندی پیشنهادات
 جریان سازی رسانه ای
 حضور فعال در رویدادهای تقویمی مناسبتی و محلی
 ذهنیت سازی برای اولیاء
 آسیب شناسی و پیشگیری از بحران
تشکیل خواهد شد.

این کارگروه همچنین پیشنهادات خارج از حوزه برندینگ خود را با ارائه یک برنامه کامل )توجیه اقتصادی ، آموزشی و فرهنگی( در جلسات انجمن ارائه خواهد کرد و پس از بررسی در کمیته های مرتبط و تصویب طرح ، وظیفه نظارت بر کیفیت اجرا، طبق برنامه زمانی مشخص را خواهد داشت .

پیشنهاد می گردد به منظور تسلط کافی در ارائه طرح از همه کمیته ها حداقل یک نماینده در کمیته تحقیق و توسعه حضور داشته باشد .

۳ . اهم مذاکرات کارگروه تحقیق و توسعه

اولین جلسه ی این کارگروه با توجه به ضرورت سامان دهی نحوه ی فعالیت بخش روابط عمومی ، به بررسی توانمندی های این بخش ، امکانات و مشکلات موجود در این حیطه اختصاص داده شد.

روابط عمومی ، هنر ارزشمندی است که گرچه اغلب به عنوان بخشی از انجام وظایف دستگاه ها و سازمان ها تلقی می شود، اما رسالتی فراتر از اطلاع رسانی صرف ، توجیه گری و دفاع محض از سیستم اداری و سازمانی دارد.بیش از همه روابط عمومی وظیفه ایجاد تعامل سازنده و مطلوب درون مجموعه ای و برون سازمانی را دارد.لذا می تواند در راستای بهبود کل جامعه قدم بردارد. و به همین جهت روابط عمومی را "هنر هشتم" می خوانند، چرا که این عرصه باید هنرمندانه فعالیت کند تا هم مایه ی زینت و اعتبار دستگاه و هم حامی مخاطبان آن باشد. قطعا تحولات فراگیر دنیای معاصر مسیولیت های بیشتر و پیچیده تری را متوجه کارگزاران روابط عمومی می کند.

چنانچه بخواهیم روابط عمومی مجموعه ای در حد مطلوب و متناسب با شرایط جامعه نقش افرینی کند، بایستی به گونه ای برنامه ریزی شود که در درجه ی نخست، نسبت به تثبیت و تقویت جایگاه روابط عمومی در مجموعه اقدام گردد.

در این راستا اولین وظیفه ی کارگروه تحقیق توسعه ، روشن سازی ماهیت بخش روابط عمومی واهمیت و ضرورت آن و همچنین نحوه ی همکاری کلیه ی نقشافرینان مجموعه ملل وچگونگی تعامل هرچه بیشتر با بخش روابط عمومی مجموعه ، مقررگردید.

مرتبه ی دوم ، تدوین ساختار و ضوابط روابط عمومی و در نظر گرفتن نیروهای کافی برای انجام وظایف مربوطه و مجهز شدن به ابزارهای نوین ارتباطی ، می باشد.

در راستای تحقق این مهم ، مقرر شد که جلسه ی آتی کارگروه تحقیق و توسعه ، با حضور ریاست محترم مجموعه تشکیل گردد تا به بررسی موارد مذکور پرداخته شود.

از آنجاییکه مجموعه ی وظایف یک روابط عمومی ، به روش های کلیشه ای دنیای ارتباطات و تبلیغات ختم نمی شود و هرگز نمی توان آنها را محدود و محصور در یک سری رفتار و برنامه ها کرد، لذا ضرورت تنطیم برنامه ای هدفمند، منظم و قاعده مند برای وصول به موفقیت مجموعه کاملا روشن لست در این راستا اولین قدم تنطیم تقویم محتوایی و مناسبتی مجموعه خواهد بود ، تا بتواند همه ی فعالیت های مجموعه را به موقع پوشش دهد.

از سوی دیگر ضرورت تنظیم برنامه ی روشن از نحوه ی اطلاع رسانی نیز بررسی شد.

در جهت پیشبرد اهداف بخش روابط عمومی مجموعه ، مقرر شد که افراد حاضر در بخش روابط عمومی به دانش و مهارت فنی و تخصصی لازم مجهز گردند.

۴. دستور کار مقرر شده کارگروه ، جهت ارائه به انجمن اولیا و مربیان مجموعه

 تشکیل جلسه با مدیریت محترم مجموعه
1 . در راستای روشن سازی وظایف و اختیارات کارگروه توسعه
2 . مشخص کردن اعضای تیم روابط عمومی و ضرورت برنامه ریزی

در راستای تجهیز اعضای تیم مربوطه به دانش و مهارت لازم
 ارایه گزارش به انجمن از وضعیت امکانات سخت افزاری تیم روابط

عمومی مجوعه و ضرورت تجهیز این بخش
 تنطیم تقویم محتوایی و مناسبتی مجموعه
 ضرورت نظرسنجی بی نام از کارگزاران مجموعه در راستای بهینه سازی فعالیت ها و تشریک مساعی

 ضرورت روشن سازی جایگاه ، وظایف ، اختیارات و اهمیت تیم روابط

عمومی برای کلیه کارگزاران مجموعه
 تصحیح روند و روش اطلاع رسانی از فعالیت های مجموعه
 یکپارچه سازی ، انتظام و الگوسازی مشخص و قابل تعمیم به کلیه ی روند

اطلاع رسانی در راستای ارتقا ویژگیهای بصری اطلاع رسانی و همچنین جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از فعالیت های مجموعه
 همکاری با خبرگزاری های فارس و اصفهان امروز در راستای تبلیغات هدفمند

با سپاس ویژه از سرکار خانم گوهری مسئول روابط عمومی مجموعه به دلیل حسن همکاری ستودنی و جناب آقای مهندس کیانی به خاطر کمک ها و راهنمایی های بیدریغ و همچنین سرکار خانم دکتر دیباج بابت همفکری سازنده ایشان.

تهیه گزارش: آصفه میرنیام

بسمه تعالی
مجموعه آموزشی ملل
صورتجلسه کارگروه آموزشی فرهنگی

مشخصات جلسه
عنوان جلسه:کارگروه آموزشی فرهنکی

شماره جلسه: 2 تاریخ جلسه: 29 / 9 / 97 مدت جلسه: 3 ساعت) 11:30 _ 8:30 ( مکان : سالن کتابخانه مجموعه آموزشی ملل

۱ .اعضا
اعضای حاضر:
آقایان:جناب آقای دکتر کاظمی مسئول انجمن اولیا و مربیان واحد پسران و عضو کارگروه آموزشی _ جناب آقای احمدی مدیریت واحد پسران
خانم ها: سرکار خانم کلباسی مدیریت محترم مجموعه_ سرکار خانم شهرام نیا مدیریت واحد دختران _ سرکار خانم فتوت مدیریت آموزشی_ سرکارخانم حکیمی مدیریت واحد پیش دبستان_ سرکار خانم امین الرعایا سوپروایزر بخش زبان انگلیسی_ سرکار خانم عبدیزدان سوپروایزر واحد کامپیوتر_ سرکار خانم رعنایی جانشین سوپروایزر بخش زبان فرانسه ، سرکار خانم آذرم مسوول آزمایشگاه مژگان دیباج ، شیدا ذرخش، مانا فتاحی، سارا گودرزی، حمیده نیازی ، آصفه میرنیام : اعضای کارگروه آموزشی

اعضای غائب: جناب آقای علیرضا کیانپور، خانم شیرین شیروانی : اعضای کارگروه آموزشی

۲ . اهم مذاکرات جلسه
 اهمی توجه هرچه بیشتر به بخش پیش دبستان در جهت توسعه پایدار مجموعه و مارکتینگ مجموعه

 ضرورت تحلیل و آسیب شناسی دقیق از آمار ورودی های واحد پیش دبستان و دلایل احتمالی ریزش داوطبلین ثبت نام در واحد پیش دبستان و دبستان درجهت برنامه ریزی برای سال آتی

 ضرورت شناخت مدیریت و مسئولین هر واحد از والدین هر دانش آموز در راستای تعامل بیشتر

 گزارش سوپروایزرهای فرانسه ، انگلیسی از فعالیت ها و نقاط قوت و کاستی های موجود

 گزارش سوپروایزر بخش کامپیوتر از زمان اطلاع رسانی وضعیت آموزشی دانش آموزان در سایت و همچنین دلایل حذف کتاب کار در این بخش

1 . به دلیل عدم تطبیق کتاب های آموزشی موجود در بازار ایران با اهداف آموزشی این بخش و ناکافی و در مواردی به روز نبودن کتابهای موجود،

2 . اتخاذ شیوه پژوهش محور در راستای آموزش کامپیوتر به دانش آموزان ، در این راستا جبران نبودن کتاب کار در منزل از طریق اطلاع رسانی از وضعیت دانش آموزان در سایت و کانال های کلاسی

 توجیه طرح پژوهشی جابر ابن حیان توسط سرکار خانم آذرم مسئول واحد پژوهش و آزمایشگاه مجموعه

 گزارش نماینده ی شورای آموزشی واحد پسران از میزان رضایت مندی دانش آموزان

 ضرورت تعامل هرچه بیشتر مجموعه با والدین در راستای تحقق طرح هایی همچون طرح جابر

دستور کار مقرر شده کارگروه ، جهت ارائه به انجمن اولیا و مربیان مجموعه

.1 ارائه گزارش از تحقق طرح آموزشی آن لاین در بخش زبانهای خارجی توسط سوپروایزرهای هر بخش

.2 ارائه ی درخواست به کارگروه مالی جهت پی گیری تجهیز سایت کامپیوتر و برگزاری بهینه ی کلاسهای codage

.3 پی گیری نیازسنجی پرداختن به طرح های آموزشی و تربیتی موفق در تکمیل توانایی ها و تجهیز هرچه بیشتر مقطع پیش دبستان در راستای مارکتینگ فزاینده .

.4 تهیه ی پلان آموزشی در گروه زبانهای خارجی در راستای روشن سازی اهداف و نحوه رسیدن به هدف

تهیه ی گزارش: آصفه میرنیام

دبیر انجمن - مژگان دیباج

صورت جلسه 26 آذر

به نام آفریننده ی ماه و مهر

چهارمین جلسه ی انجمن اولیا و مربیان ، روز دوشنبه ٩٧/٩/٢٦  ساعت ٢ بعدازظهر برگزار شد .
غایبین : خانم ها رفاهی ، نیازی ، گودرزی / آقایان : کیانپور ، صفایی پور

تشکر اعضا از خانم کلباسی جهت بزرگداشت روز جهانی کوهستان در کوه صفه و روز جهانی حقوق بشر در شهر کتاب اصفهان

کمیته بهداشت ، گزارشی از جلسه خود را در انجمن ارایه داد ؛
١- آقای دکتر دیباجی و خانم دکتر اردستانی ، داوطلب آموزش دهان و دندان به معلمین شده ، همچنین این آموزش ها را به صورت دوره ای و تکرار شونده به دانش آموزان ارایه خواهند داد .
٢-  فلوراید تراپی در تمام مقاطع برای دانش آموزانی که فرم درخواست مذکور را پر کرده بودند ، انجام شد .
٣- معاینات پدیکلوز توسط خانم عرفانی ، مربی بهداشت ، هر هفته ادامه دارد .
٤- غربالگری تنبلی چشم از هفته آینده انجام خواهد شد .
٥- جلسات منظم و دوره ای کلاس ها با خانم آزیدهاک با سرفصل بهداشت روانی دانش آموزان ، تأکید شد .

در این جلسه ، کمیته ورزشی نیز گزارشی از فعالیت و تصمیمات خود را ارایه داد ؛

١- دلیل عدم شرکت مدرسه در مسابقات بسکتبال دخترانه در ناحیه ، مشروح گزارش شد . از آنجا که بخشنامه ی آموزش و پرورش ،  ١٠ مهر با انتخاب ١٢ نفر بازیکن دختر  و تاریخ مسابقات ١٥ آذر اعلام شده بود ، مدرسه اقدامات لازم را صورت داد . اما در آبان بخشنامه اصلاحی دیگری مبنی بر برگزاری مسابقات در ٢٨ آبان با ذکر اسامی ٤ نفر از بازیکنان ، ارسال شد . مدرسه باید ٨ نفر را حذف می کرد و برای جلوگیری از مشکلات و مسایل روحی قابل پیش بینی برای دانش آموزان ، در مسابقات شرکت نکرد و با پیگیری و مکاتبات ، در نهایت آموزش و پرورش ضمن اظهار پشیمانی از این تصمیم ، تاریخ ١٢ اسفند را برای تجدید مسابقات با ١٢ بازیکن ،  اعلام کرده است .

٢- خانم فروزنده سوپروایزر ورزش ، موظف به تنظیم گزارشی از چگونگی عملکرد و ثبت فعالیت های ورزشی دانش آموزان ، در جلسه انجمن است .

همچنین اعضا خواستار اطلاع رسانی مناسبت ها و فعالیت های مدرسه به شکل قوی تر و سیستماتیک شدند . شاید توضیح صفر تا صد این فعالیت ها برای دانش آموزان مقاطع بالاتر نیاز نباشد اما برای پیش دبستانی و دانش آموزان اول و دوم ، ضروری ست .
نتیجه استعلام سرویس ها از طرف تاکسیرانی همان ١٨٪؜ است . و سرویس ها ملزم به رعایت موارد ایمنی و حقوق و بیمه دانش آموزان با حداکثر ٤ سرنشین هستند .

در پایان ضرورت پیگیری تکمیل فرم توانمندی های والدین تأکید شد . اسامی والدینی که با تخصص خود داوطلب همکاری با مدرسه هستند در جلسه بعد بررسی خواهد شد .

دبیر انجمن - مژگان دیباج

صورت جلسه 7 آذر ماه

سومین جلسه ی انجمن اولیا و مربیان در تاریخ چهارشنبه ٩٧/٩/٧ با حضور کلیه اعضا به جز خانم رفاهی برگزار شد .

در این جلسه خانم کلباسی ، جناب آقای علی سدری سوپروایزر هنر را معرفی کردند . ایشان در رشته نقاشی ، تحصیلات آکادمیک خود را از دانشگاه هنر آلمان دارند و از این پس با برنامه مدون در کنار معلم های نقاشی و دانش آموزان هستند . ساعات ملاقات والدین با ایشان ، زنگ های تفریح شنبه ، یکشنبه و دوشنبه هاست .

آقای دکتر کاظمی ضمن پاره ای توضیحات پیرامون نرخ غذا ، پیشنهاد دادند که با هدف شفاف سازی هزینه ها ، برنامه ها و تصمیمات مدرسه جلسه ای با اولیا داشته باشیم  . بنا به این تصمیم ، اولین جلسه با اولیای کلاس های اول و دوم هر دو مقطع ، رأس ساعت ١٤ روز چهارشنبه ٩٧/٩/١٤ برگزار خواهد شد  .

صورتجلسه و اهم فعالیت های کمیته آموزشی طی ماه گذشته ، توسط خانم میرنیام قرائت شد . در این خصوص  در پاسخ به درخواست کمیته آموزشی مبنی بر افزایش ساعات انگلیسی و فرانسه در مدرسه ، خانم کلباسی اظهار داشتند ؛ متأسفانه به دلیل محدودیت زمان ، امکان تشکیل کلاس نداریم ولی در فضای مجازی و آنلاین ، تمهیداتی در نظر گرفته ایم و از این پس ، دو شب در هفته آموزش از راه دور و تصحیح سوالات مرتبط با آن از طریق نرم افزار ، توسط خانم امین الرعایا ، سوپروایزر انگلیسی ، برنامه ریزی خواهد شد . این برنامه به فراخور هر کلاس و به صورت اجباری برای کلیه دانش آموزان است . این اقدام در مورد فرانسه نیز یک شب در هفته انجام خواهد شد .

همچنین هدف از تشکیل کلاس های codage و ضرورت آشنایی با برنامه نویسی که افراد تا سال ٢٠٣٠ ملزم به یادگیری آن هستند ، گفته شد . پلان کلاس codage بر اساس آموزش دانش آموزان ،  زیر نظر یکی از بزرگترین مراکز  برنامه نویسی پاریس صورت می گیرد .

آقای کیانی ضمن تأکید مجدد بر تشکیل کمیته توسعه ، خواستار اطلاع رسانی فعالیت های کلاسی به اولیا ،  از طریق جریان سازی رسانه ای شدند .
در همین راستا سوپروایزرها موظفند  با ارایه گزارش از فعالیت های خود و مربیان ، کانال پایه های اول تا ششم را پوشش دهند .

بخشی از زمان جلسه به گفتگو با  آقای ترابی مسئول سرویس مدارس ملل اختصاص داده شد . در این مذاکره ، انجمن از ایشان خواستار توضیحاتی پیرامون قراردادها ، چگونگی محاسبه کیلومتر و احتساب هزینه ها شد . در نهایت قرار بر این شد که قراردادها بررسی مجدد شود و مسافت خانه تا مدرسه دانش آموزان  با دقت بیشتر تنظیم شود و  نیز اضافه درصد پنج شنبه ها از ١٨٪؜ به ٩٪؜ تقلیل یابد .

در پایان ، کمیته بهداشت ، گزارش صورتجلسه ماه گذشته خود را قرائت کرد و پس از تصمیم برای اقدام عملی تر درباره دانش آموزان مبتلا به پدیکلوز ، قرار بر این شد که از این پس خانم عرفانی ، معاونت بهداشت ،  پیام ها ، فعالیت ها و مطالب بهداشتی را در کانال های مدرسه ارسال نمایند .

دبیر انجمن ؛ مژگان دیباج

صورت جلسه 14 آبان ماه

به نام خداوند جان آفرین

دومین نشست انجمن اولیا و مربیان روز دوشنبه ٩٧/٨/١٤ ساعت ٢ بعدازظهر در کتابخانه مدرسه ملل برگزار شد .
اعضای حاضر ؛
آقایان
ملک زاده - دیباجی - کاظمی - کیانی - کیانپور

خانم ها
میرنیام - شیروانی - گل افشان - اکبری - گودرزی - نیازی - موسوی - دیباج - ذرخش - رحیمی پور - رفاهی

غایبین ؛
آقای صفایی پور
خانم فتاحی

در نشست امروز ، بر حضور مستمر نمایندگان در جلسات تأکید شد و غیبت بیش از ٢ بار حذف نماینده را در پی خواهد داشت .

به منظور گپ و گفت های پیش از رسمیت یافتن جلسه و تست غذای روز مدرسه و حضور به موقع نمایندگان در جلسه ، قرار بر این شد که اعضا ساعت ١/٣٠ در ناهارخوری حضور به هم رسانند و جلسه ساعت ٢ بدون تأخیر در کتابخانه رسما شروع شود.
همچنین بنا به پیشنهاد خانم کلباسی جلسات هر ٢٠ روز یکبار برگزار شود تا فرصت مناسب تری برای طرح موضوعات باشد .
برای نظم بخشیدن به جلسه و پرهیز از صحبت های حاشیه ای و اطاله ی کلام ، نمایندگان موظفند موارد قابل طرح را در گروه واتس آپ انجمن ، به اشتراک بگذارند تا چنانچه نیاز به بررسی و پیگیری بیشتر باشد ، پیش بینی های لازم در جلسه صورت پذیرد .  
طی فواصل نشست ها ی بیست روز یکبار  انجمن ، کمیته ها موظف به تشکیل جلسات کارگروهی هستند و دبیر کمیته ها هر یک به مدت ده دقیقه گزارش کار خود را در جلسه انجمن ارایه خواهند کرد .  
خانم کلباسی و مدیران و معاونین مجموعه نیز در مدت سی دقیقه گزارش فعالیت های خود را در جلسه خواهند داد .

خانم گل افشان خواستار برنامه دقیق با جزییات بیشتر از پیش دبستانی شدند تا والدین در جریان فعالیت های روزانه فرزندان خود باشند . خانم کلباسی در پاسخ گفتند پیش از این در جلسه ای که با والدین داشتم توضیح دادم که برنامه ها از پیش تدوین شده نیستند و در متد آموزشی اروپا این کار منسوخ است و طبق نیاز بچه ها ، برنامه تعریف می شود تا احساس رضایت و شادابی بیشتری در آنها ببینیم .

آقای دکتر کاظمی  پیشنهاد دیدار مدیریت با تمامی پایه ها در یک بازه زمانی پنج ماهه دادند و گفتند از آنجا که ما نه در مقابل کسی هستیم و نه با کسی ، نه تأیید مطلق می کنیم و نه گارد می گیریم ، این دیدارها مجموعه و والدین را در جریان مشکلات ، انتقادات ، نظرات و مسایل آموزشی قرار می دهد . در پی تأیید این نظر ، آقای کیانی پیشنهاد اضافه کردن کمیته توسعه در جهت ارایه گزارشات ، تبلیغات  و فعالیت هایی را که در قالب مسئولیت های اجتماعی مجموعه است دادند . کلیه این فعالیت ها پیش از ارایه و اجرا باید در کمیته توسعه طرح و بررسی شود . خانم کلباسی ضمن استقبال از این موضوع  ، آقای کیانی را مسئول تشکیل این کمیته و ارایه پلان و ساختار آن کرد .

در پاسخ به سوال ناهار ار طرف دکتر دیباجی ، آقای مسائلی گزارشی از چگونگی عقد قرارداد با کترینگ علامه را داد . ایشان گفتند ؛ بعد از بررسی چندین گزینه ، ابتدا با شهید مهاجر قرارداد بستیم و ١٥ روز اول هم از همانجا غذا تهیه شد ولی بدلیل قیمت بسیار بالا و درخواست تسویه حساب نقدی ، قادر به ادامه همکاری نشدیم و با کترینگ علامه واقع در خ ولیعصر ، کنار کوچه کلانتری ١٣ که معرف آن یکی از اولیای مدرسه بود قرارداد بستیم .مدیر اجرایی این کترینگ آقای ملکیان و سرآشپز آن آقای تولایی است که دارای مدرک بین الملل و مدرس صنف آشپزهای کشورند . زحمت بیشتر پیگیری ها و جلسات عقد قرارداد به عهده دکتر کاظمی بوده و قیمت با احتساب برنج طارم شمال ، مرغ خرید روز ، گوشت گرم ، روغن و ماکارونی و مواد با برند قابل قبول ، به صورت اقساط چک سه ماهه معین گردید .  
لازم به توضیح است مبالغ پیشنهادی این کترینگ علیرغم اعلام همکاری ، نسبت به مبالغ پرداختی سال های گذشته ، بدلیل تورم ، بسیار بیشتر است .قرارداد به صورت فصلی و بر اساس هزینه های روز ، بسته شده . ضمن اینکه پول غذا تماماً به کترینگ پرداخت می شود و مدرسه در این خصوص منتفع نیست .   
آقای احمدی گفتند ؛ غذا با حجم مناسب در مدرسه سرو میشود و چنانچه دانش آموزی خواستار تمدید آن باشد ، برای هر چند بار که مایل باشد میتواند درخواست کند منتهی چون بچه ها ساعت ١ تا ١/٣٠ ناهار میخورند ، تا ٤ که به منزل برسند ، زمان زیادی است و احتمالا دوباره گرسنه می شوند . گاهی هم عده ای از والدین ، برای فرزند خود ،  میان وعده های سنگین مثل الویه ، اسنک و حجم قابل توجهی بیسکوییت و شکلات گذاشته ، دانش آموز معمولا ساعت ١٢ آن را نوش جان می کند  ، بنابراین ساعت ١چندان گرسنه نیست و نمی تواند با میل و اشتها از ناهار مدرسه میل کند ، در نتیجه ساعت ٤ به شدت گرسنه است .  
آقای دکتر کاظمی گفتند ؛ ضعف والدین و بخصوص مادران و ناآگاهی آنان و عدم مدیریت در امور مربوط به فرزندانشان ، بسیار طبیعی است . نباید توقع داشته باشیم همه چیز را همه بدانند . زاویه دیدشان متفاوت است ، دغدغه های یک مادر ٣٠ ساله با مادر ٤٠ ساله متفاوت است ، تجربه های یک مادر تک فرزندی با چند فرزندی و شرایط تربیت در خانواده ها متفاوت است .اهمیت بیش از حد نشان دادن به غذا ( آنهم صرفاً طعم و مزه ) بازی روانی بین فرزند و والدین را باعث می شود که نتیجه اش ایراد گرفتن غیراصولی و اعتراض نابجای بچه هاست و نگرانی و پیگیری والدین را در پی دارد .
آقای دیباجی پیشنهاد دادند هر روز چند دقیقه پیش از صرف ناهار ، معلم هر کلاس اطلاعاتی در باب دلیل مقوی و مفید بودن ناهار روز و نیاز بدن به مواد موجود در آن را شرح دهد . مهم تر از آن اینکه ، بدانند این غذا در نهایت عشق برای آنها فراهم میشود و پر از حس و انرژی خوب است .

خانم میرنیام پیشنهاد دادند برای آنکه والدین سطح اطلاعات و آگاهی های خود را بسنجند ،  ارایه اطلاعات و مقالات در سایت مدرسه و تشکیل کارگروههای روان شناختی و روانشناسی مفید است .
خانم کلباسی بررسی این پیشنهاد را در دستور کار کمیته توسعه قرار داد .
 
دکتر کاظمی با اشاره به بیماری های شایعی که معمولا به صورت فراگیر در سطح شهر گزارش می شود اشاره کرد و گفت ؛ چند سال پیش موجی از بیماری آنفولانزای نوع A - اخیراً شیوع  زگیل های تناسلی و لزوم واکسن پیش از بلوغ  و همینطور فراوانی پدیکلوز ( شپش سر ) مدارس ایران و همینطور نقاط بسیاری در کشورهای مختلف را دربرگرفته  است ، ضمن آگاهی دادن به خانواده ها ، کمیته بهداشت موظف به پیگیری این مسأله در مدرسه است . خانم فتوت خاطرنشان کرد که مربی بهداشت هفته ای یکبار با جدیت تمام مشغول معاینه دانش آموزان است . در همین راستا خانم دکتر گل افشان داوطلب شد که مطالب مفید و فشرده ای در زمینه  آشنایی و مبارزه با پدیکلوز را از طریق سایت یا کانال های مدرسه در اختیار مجموعه و والدین قرار دهد .

خانم دکتر میرنیام در خصوص جشن ١٣ آبان و نقاشی گروهیِ بچه های اول و دوم گفتند ؛ اگرچه شاهد خوشحالی و رضایت بچه ها برای این حرکت گروهی در مدرسه بودیم اما از اینکه دانش آموزان روی زمین بدون موکت و زیرانداز نشسته بودند و شاید باعث انتقال میکروب و بیماری باشند از طرف عده ای از والدین اظهار نگرانی کرد . خانم فتوت گفتند ؛  ما قبلا تمهیدات لازم در این زمینه را با دقت داشته ایم . زمین تمیز و شسته شده ، بچه ها قبل و بعد از نقاشی دست های خود را شستند . ایشان گفتند ؛ ما در لحظه تصمیم نمی گیریم و پشت برنامه های کوچک مدرسه هم فکر هست . برای بچه های بزرگتر مسابقه طناب کشی و بچه های کوچکتر نقاشی در نظر گرفته شد تا از آسیب احتمالی دور باشند . اگر عکس هایی که بچه ها با لباس مدرسه روی آسفالت نشسته اند ، به آسمان نگاه می کنند و نقاشی می کشند را به شما نشان دهم و بگویم این عکس ها از مدرسه ای در کاناداست باز هم به آنها خرده می گیرید ؟!

آقای مسایلی درمورد اسپلیت ها و گرمایش کلاس ها گفتند ؛ با توجه به هزینه زیادی که سال گذشته در این خصوص داشته ایم ، خوشبختانه امسال گرمایش کلاس ها  به خوبی امکان پذیر است .

در پایان ضمن اشاره به هدیه ای که روز دانش آموز از طرف مدرسه تهیه و کتاب مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده بود  از مدیریت تقدیر شد .
جلسه آتی انجمن ، تاریخ دوشنبه  ٥ آذر  ٩٧

دبیر انجمن - مژگان دیباج

صورت جلسه 7 آبان ماه

به نام خدای مهربان

اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان ، روز دوشنبه ٩٧/٨/٧ با حضور اعضای زیر کار خود را آغاز کرد ؛

 خانم ها و آقایان ، نمایندگان ؛
١- پیش دبستانی ١ ؛ وحید کیانی فوق دیپلم مدیریت مالی
٢- پیش دبستانی ٢؛ ثانیه گل افشان داروساز
٣- اول الف دخترانه ؛ شیدا ذرخش کارشناس علوم ورزشی زیستی
٤- اول ب دخترانه ؛ آصفه میرنیام دکترای مرمت ، مدرس دانشگاه هنر
٥- اول ب پسرانه ؛ شاداب رفاهی فوق لیسانس کشاورزی
٦- اول ج پسرانه ؛ حمیده نیازی مهندسی نرم افزار
٧- دوم الف دخترانه ؛ مژگان دیباج دکترای زبان و ادبیات فارسی
٨-  دوم پسرانه ؛ سارا گودرزی لیسانس کامپیوتر
٩-  سوم دخترانه ؛ مانا فتاحی کارشناس رادیولوژی
١٠-  سوم پسرانه ؛ علیرضا کیانپور دبیر ریاضی
١١-  چهارم دخترانه ؛ جیران اکبری پیمانکار ساختمان
١٢- چهارم پسرانه ؛ کامبیز کاظمی پزشک ، مدیر شرکت داروسازی سانوفی فرانسه
١٣- پنجم دخترانه ؛ سید مصطفی دیباجی دندانپزشک
١٤- ششم دخترانه ؛ حامد صفایی پور لیسانس کامپیوتر ،  دانشجوی معماری
١٥-  ششم پسرانه ؛ شیرین شیروانی فوق لیسانس MBA

نمایندگان غایب در جلسه ؛
١- دوم ب دخترانه ؛ لعیا موسوی کارشناس فیزیوتراپی
٢- پنجم پسرانه ؛ محمد ملک زاده کارخانه دار
٣- اول الف پسرانه ؛ لیلا رحیمی پور کارشناس پرستاری

کادر حاضر در جلسه خانم ها و آقایان ؛
١- مدیریت مجموعه ؛ فریناز کلباسی
٢- مدیریت پیش دبستان ؛ افسانه حکیمی
٣- مدیریت واحد دخترانه ؛ مهناز شهرام نیا
٤- مدیریت واحد پسرانه ؛ محمد احمدی
٥- مدیریت بخش آموزش ؛ فرزانه فتوت
٦- مدیر روابط عمومی ؛ سُها گوهری
٧- نایب رییس مجموعه ؛ مهروز مسایلی

خانم کلباسی جلسه را با خوشامدگویی به اعضا و معارفه همه حاضرین و رأی گیری برای انتخاب رییس انجمن ، نایب رییس و دبیر جلسات و شرح وظایف هر یک رسمیت دادند . رییس جلسه وظیفه ارتباط مستمر بین اداره آموزش و پرورش ، مدرسه و اولیا را دارد ، در جریان کلیه تصمیم گیری ها و مشکلات احتمالی در مدرسه و صرف هزینه ها خواهد بود . در صورت عدم حضور در هر یک از این عرصه ها ، نایب رییس موظف به انجام وظیفه خواهد بود . دبیر جلسه پیگیری و تنظیم جلسات ماهیانه ، تنظیم صورتجلسه ها و هماهنگی کمیته ها را به عهده دارد .
پس از رأی گیری آقایان به ترتیب ؛ دکتر دیباجی رییس ، دکتر کاظمی نایب رییس و خانم ها ؛ دکتر گل افشان رییس واحد پیش دبستانی و مژگان دیباج دبیر جلسه انتخاب شدند .
 
اولین مصوبه جلسه قوانین حضور در جلسه بود که قرار بر این شد افرادی که بیش از ٢ بار غیبت کنند قاعدتاً حذف شده ،  نماینده دیگری جایگزین آنها شود .

ضرورت وجود و تشکیل کانال،  یادآوری شد و زحمت ایجاد آن برای تمامی کلاس ها طی هفته آینده به عهده خانم گوهری شد .
بنابر این اقدام ، بقیه گروهها غیر رسمی شمرده شد ، نمایندگان موظفند از طریق کانال با والدین در ارتباط باشند و مشکلات و مسایل احتمالی در کانال و از طریق پیام شخصی به نمایندگان مطرح و پیگیری شود .  نمایندگان مدیریت و درایت کافی در گروههای کلاسی را مبنی بر مسایل فاقد ارزش و تشنج زا داشته باشند . چنانچه والدینی به دلایل شخصی و سلیقه ای در مورد مسایل عدیده مثل لباس ، غذا ، شیوه تدریس معلم ، رفتار و برخورد کادر و پرسنل ، ... نظری دارند که قابل تعمیم به کل کلاس نیست ، آن را ملاک قرار نداده ، با طرح مسایل شخصی اذهان دیگر والدین را مخدوش نسازیم . مسأله آن دانش آموز و والدینش به بهترین نحو و با روی باز پیگیری و رفع شود و از اینکه کسی از راه درست به طرح مسأله می پردازد ، نقد می کند و به دنبال راه حل است ، استقبال کنیم . به خصوص که گاه مسایل مالی و مشکلات و بحران امسال نسبت به سال های پیش فشار بیشتری به والدین و مدرسه وارد خواهد کرد ، از تعویض یک لامپ کوچک که با صرف هزینه حداقل سه برابری برای مدرسه خواهد داشت تا هزینه های پیش بینی شده و پیش بینی نشده ، نگرانی های بسیاری به همراه دارد ، تنها میتوان با تعامل والدین و مدرسه و آرامش مدیریت مجموعه و پرسنل آن از فشارهای روحی و روانی احتمالی کاست .

پیشنهاد دکتر کاظمی مبنی بر درخواست ابلاغیه ها و اطلاعات مندرج در سایت و کانال های مدرسه به شکل محترمانه تر و با لحن آرامتر و بدون تحکم ، طرح شد و مدیریت ضمن استقبال از این پیشنهاد ، رسیدگی و اصلاح شیوه نگارش و ادبیات اطلاعیه ها را به عهده گرفت .

خانم کلباسی پیشنهاد دادند نمایندگان و اولیای خوش فکر ، بر اساس تخصص خود ، مقالاتی در سایت مدرسه ، بخش مقالات ارسال کنند تا بتوانیم از دانش آنها بهره مند شویم .

سپس برای تسریع و تسهیل امور ، کمیته هایی تحت عناوین ؛ کمیته آموزشی و فرهنگی - ورزشی - مالی - بهداشتی و پزشکی و کمیته عمرانی پیشنهاد و شرح وظایف شد و نمایندگان بنا به تمایل و توانایی خود در کمیته ها عضو شدند . تعداد جلسات کمیته ها حداقل ماهی یک بار و بنا به ضرورت ، دو بار در ماه خواهد بود . رییس هر کمیته موظف است گزارش کار ماهیانه ی خود را در جلسه ماهانه انجمن اولیا و مربیان ارایه دهد . اعضای کمیته ها ؛
١- کمیته آموزشی و فرهنگی ؛
 خانم ها ؛ شیروانی ، نیازی ، دیباج ، میرنیام ، فتاحی ، گودرزی ، رفاهی ، ذرخش ، موسوی . آقایان ؛ کیانپور ، کاظمی .
٢- کمیته ورزشی ؛
خانم ها ؛ ذرخش ، میرنیام . آقای کیانی
٣- کمیته مالی ؛
خانم ها ؛ شیروانی ، اکبری ، گودرزی . آقایان ؛ صفایی ، ملک زاده ، کاظمی ، کیانی .
٤- کمیته بهداشتی و پزشکی ؛
خانم ها ؛ گل افشان ، موسوی ، فتاحی ، رحیمی پور  . آقایان ؛ دیباجی ، کاظمی .
٥- کمیته عمرانی ؛
خانم ها ؛ میرنیام ، رفاهی ، اکبری . آقای صفایی

همچنین دکتر دیباجی پیشنهاد کرد  از آنجا که تعدادکاندیداها قابل توجه بود و غالباً هر یک از آنها پتانسیل ، تخصص و توانایی خوبی برای همکاری با مدرسه  ابراز کردند و به دلیل محدودیت ، متأسفانه امکان انتخاب اعضای بیشتری نبود ، طی دعوتی از ایشان و دیگر اولیایی که در هر یک از کمیته ها مایل به همکاری فعالانه با مدرسه  باشند ، از تخصص و حضورشان بهره لازم را ببریم . این دعوت به زودی از طریق کانال مدرسه صورت خواهد گرفت .

خانم کلباسی گفتند ؛ مدرسه بین الملل ، امسال با ٧ دانش آموز ، آموزش خود را رسما آغاز کرد . به دلیل هزینه های بسیار بالا در واحد بین الملل از جمله الزام وزارت آموزش و پرورش مبنی  بر اجاره مکانی مجزا و هزینه های جانبی دیگر  ، امید استقبال بیشتر در سال های آتی را داریم  .

از آن جا که پیش از شروع جلسه ، چند نفر از اعضا ، از ناهارخوری ها بازدید و غذا را تست
کردند ، نظر خود را در جلسه مبنی بر کیفیت غذای روز که ته چین مرغ با ماست بود دادند و ضمن رضایت از طعم غذا  ، از اینکه با برنج ایرانی مرغوب ، روغن و نمک کم طبخ شده ،  خرسند بودند . با این وجود خانم کلباسی اذعان داشتند حتی با وجود رضایت همه ی شما ، برای بالاتر بردن کیفیت غذا ، به سرآشپز تذکراتی از جمله استفاده کمتر تخم مرغ در ته چین و خشک نبودن آن داده ایم .
 
در پایان جلسه ، ضمن پذیرایی نسکافه و کیک ،  به دلیل اینکه بیشترین زمان صرف انتخابات شده بود  ، جلسه فوق العاده دیگری از طرف خانم کلباسی در تاریخ دوشنبه ١٤ آبان ساعت ٤-٢ تعیین شد .

دبیر جلسه ؛ مژگان دیباج