مجموعه آموزشی ملل اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 استان اصفهان

آموزش زبان های خارجی و هنر

در این مجموعه، آموزش زبان فرانسه از مقطع پیش دبستان آغاز گردیده در مقاطع بعدی ادامه خواهد یافت. اصول یادگیری زبان دوم براساس روش های نوین آموزش زبان با بهره گیری ازجدیدترین متدها و  امکانات ویژه از جمله کتابخانه زبان ، آموزش از طریق مولتی مدیا ، سایت و تکالیف on-line ارائه می گردد. این سیستم آموزشی مبتنی بر تکنولوژی روز اروپا بوده و براساس استاندارد زبان آموزی اتحادیه اروپا ( CECR)  و با همکاری دانشگاه CLA  فرانسه و بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران توسط مربیان متخصص و دوره دیده، تحت نظارت سوپروایزر آموزشی زبان فرانسه به صورت تطبیقی در دروس ریاضی – علوم – جغرافی – هنر و با اعطای مدارک بین المللی Delf در مقاطع مختلف انجام می­گردد. دانش آموزان پس از وارد شدن به مقطع دبیرستان، در آموزشگاه زبان ملل فراگیری را ادامه داده و موفق به اخذ دیپلم فرانسه در ایران خواهند شد. دانش آموزان این مجموعه هر سال در رقابت های Francophonie شرکت و موفقیت های بسیاری در عرصه بین الملل کسب کرده اند. آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجه از کلاس دوم دبستان آغاز و در بهترین سطح با سیستم مشابه ،  (CEFR) باهمکاری معلمان مجرب تحت نظارت سوپروایزر آموزشی زبان انگلیسی و مدارک بین المللی معتبر دریافت می نمایند  و دانش آموزان در پایان تحصیلات خود به هر دو زبان مسلط بوده و صحبت می کنند.
در این مجموعه رشته نقاشی  در درس هنر  با محوریت خلاقیت انجام می شود.
در هر مقطعی با توجه به توانایی های هر گروه سنی ، نقاشی ، با موضوعیت هایی از قبیل دست ورزی ، رنگ شناسی – میراث ، تلفیق هنر با زبان و موسیقی و... انجام می شود.
علاوه بر نقاشی کارهای دستی از قبیل کارت پستال با تکنیک کولاژ ، ساخت وسایل تزیینی ، تزئین کیک و ... عرضه می شود که با استقبال زیادی روبه رو می شود ، چراکه این کارها با نهایت خلاقیت ، انرژی ، ذوق و سلیقه در فضایی کاملا آرام و هنری آزاد انجام می شود.
بعلاوه نمایشگاه های نقاشی از کارهای کل دانش آموزان با تکنیک ها مختلف از قبیل مداد رنگی ، پاستل ، گواش، آبرنگ و ... برگزار می شود که از جمله آن ها نمایشگاه نقاشی سال 90-89 در گالری سایه که به مدت 3 هفته ادامه داشت را می توان نام برد.